Specialista/ka systematické komunikace pro místní samosprávy

||Specialista/ka systematické komunikace pro místní samosprávy
Specialista/ka systematické komunikace pro místní samosprávy2024-05-23T10:03:09+02:00

Odbor pro sociální začleňování (Agentura) MMR, hledá kdo realizačního týmu projektu „Obec pro všechny“ vhodné kandidáty/tky na pozici:

Pracovní náplň:

Podpora obcí, jejich představitelů, pracovníků a dalších místních aktérů při komunikaci s veřejností v sociálních, lidskoprávních a bezpečnostních tématech, zejména pak:

– realizace oborných konzultací týkajících se interní i externí systematické komunikace, předcházení vzniku konfliktů i řešení akutních konfliktů
– proškolení zodpovědných osob v komunikaci výše uvedených témat
– metodická podpora při přípravě komunikační strategie
– podpora při implementaci strategie
– příprava textů a dalších příspěvků pro komunikaci s veřejností
– podpora při realizaci informačních či veřejných setkání s veřejností (či účastníky sporů/dotčenými skupinami obyvatel obce)
– monitoring médií
– analýza publika

Požadujeme:

– VŠ nejlépe společensko-vědního zaměření, příp. VOŠ
– zkušenosti s plánováním a řízením komunikace
– zkušenosti z oblasti komunikace místních samospráv či komunikace sociálních, lidskoprávních a bezpečnostních témat výhodou
– samostatnost, schopnost rychle se orientovat v různých tématech
– spolehlivost, zodpovědnost, komunikativnost
– flexibilitu, ochotu cestovat, učit se a zkoušet nové postupy
– znalost tématu etnických, náboženských, zdravotních a jiných minorit vítána
– výhodou je zkušenost s prací s marginalizovanými skupinami a s fungováním samospráv

Nabízíme:

– pracovní poměr na DPČ v rozsahu do 80 hodin měsíčně na dobu určitou do 30. 6. 2027
– smysluplnou práci na projektu určeném ke zmírňování napětí na lokální úrovni
– odpovídající platové ohodnocení
– zázemí významné instituce veřejné správy

Pracoviště: Praha a celá ČR

Strukturovaný životopis a motivační dopis posílejte na adresu jan.spatenka@mmr.cz do
7. 6. 2024. V záhlaví, prosíme, uveďte text „Specialista/ka systematické komunikace (DPČ)“.