Odborný poradce pro komunitní práci (DPČ 80h)

||Odborný poradce pro komunitní práci (DPČ 80h)
Odborný poradce pro komunitní práci (DPČ 80h)2021-03-01T15:20:18+01:00

Pracovní náplň odborného pracovníka/ice:

• je lokálním odborníkem na komunitní práci v obcích se sociálně vyloučenými lokalitami v rámci regionálního centra
• poskytuje odborné konzultace lokálním konzultantům při hledání, vývoji a zavádění komunitní práce na místní úrovni
• z podkladů a analýz získaných od lokálních konzultantů připravuje postupy jak více vtáhnout obyvatele sociálně vyloučených lokalit a jejich sousedy do řešení, se kterými odbor pro sociální začleňování (Agentura) do obcí přichází
• nabízí odborné poradenství obecním samosprávám a jejich partnerům v rámci lokálního partnerství při plánování komunitní práce
• aktivně se podílí na organizaci veřejných setkání občanů se zástupci obcí a institucí působících v lokálním partnerství, a to formou od menších a zacílených focus groups, přes kulaté stoly a workshopy až po veřejná fóra za účelem vzniku a činnosti občanských iniciativ a sdružení, které přispívají k efektivnější integraci obyvatel ze sociálně vyloučených lokalit
• ve spolupráci s odborníkem na komunitní práci z oddělení metodiky a koordinace provádí sběr a šíření dobrých praxí a podílí se na zpracování metodiky komunitní práce
• v případě vzniklé potřeby se podíl i na zadání a realizaci tematických výzkumů nebo průřezových výzkumů; pod vedením experta na monitoring a evaluace zajišťuje spolupráci při hodnocení efektivity
Místo výkonu práce: Ústecký/Karlovarský kraj

Požadujeme:

• praxe v oblasti komunitní práce nebo participace, praxe z oblasti sociální práce
• znalost AJ výhodou
• znalost komunitní práce a participace
• znalost sociální práce
• komunikační a prezentační dovednosti
• znalost práce na PC
• ochota cestovat

Nabízíme:

• práci v dynamickém kolektivu v rámci unikátního projektu na podporu politik v oblasti inkluzivního vzdělávání v územích se sociálně vyloučenými lokalitami;
• podíl na řešení klíčového společenského fenoménu;
• možnost seberealizace v oblasti politik sociální integrace;
• možnost dalšího odborného vzdělávání;
• odpovídající platové ohodnocení;
• dlouhodobou spolupráci s významnou státní institucí na realizaci koncepčního systémového projektu.

Pracovní poměr:

práce na dohodu o pracovní činnosti v rozsahu max. 80 hodin měsíčně na dobu určitou, dle dohody, do 30. dubna 2022.

Strukturovaný životopis a motivační dopis posílejte nejpozději do 8. 3. 2021 elektronickou poštou na adresu: sekretariatasz@mmr.cz
Do předmětu mailu uveďte: „Přihláška do výběrového řízení – Odborný poradce pro komunitní práce“.