Lokality naší podpory
Spolupracující lokality
Agentura aktuálně spolupracuje s 66 lokalitami čítající 109 obcí z celé České republiky.
Prostřednictvím Koordinovaného přístupu k sociálně vyloučeným lokalitám (KPSVL) nabízí obcím pomoc s přípravou komplexu funkčních opatření a zajištěním finančních prostředků na jejich zavedení do praxe, včetně průběžného vyhodnocování. Přistoupení ke spolupráci v rámci KPSVL probíhalo v takzvaných vlnách, aktuálně Agentura nevyhlašuje další výzvy ke spolupráci v rámci KPSVL, a to s ohledem na přechod na Koordinovaný přístup k sociálnímu vyloučení 2021+ (KPSV 2021+), který na KPSVL navazuje. Lokality ke spolupráci vybíral Monitorovací výbor pro činnost Agentury pro sociální začleňování, který má statut poradního orgánu Rady vlády pro záležitosti romské menšiny.
V režimu Koordinovaného přístupu k sociálně vyloučeným lokalitám (KPSVL) je zapojeno celkem 49 lokalit čítající 87 obcí. Z toho 40 obcí je do KPSVL zapojeno samostatně a dalších 47 obcí je zapojeno v rámci 9 svazků.
Dále je 17 lokalit čítající 22 obcí zapojeno mimo KPSVL v režimu Vzdálené dílčí podpory (VDP). Z toho 15 obcí je do VDP zapojeno samostatně a dalších 7 obcí je zapojeno v rámci 2 svazků.
Od roku 2020 spolupracujeme také s Královehradeckým, Libereckým a Olomouckým krajem a statutárním městem Chomutov, a to v rámci projektu Agentura pro sociální začleňování jako inovační aktér politiky sociálního začleňování.
Dále spolupracujeme s 45 Místními akčními plány (MAP), kde na základě memoranda a plánu poradenství poskytujeme poradenskou či vzdělávací podporu a na základě dohody se podílíme na činnostech pracovních skupin pro rovné příležitosti, případě řídícího výboru.
Přehled spolupracujících obcí
Níže naleznete přehled lokalit spolupracujících v režimech KPSVL a VDP. V obou typech podpory momentálně s Agenturou spolupracuje 66 lokalit čítající 109 obcí. Některé lokality představují svazky několika obcí, např. lokalitu Osoblažsko tvoří čtyři obce.
Agentura prostřednictvím Koordinovaného přístupu k sociálně vyloučeným lokalitám nabízí obcím pomoc s přípravou komplexu funkčních opatření a zajištěním finančních prostředků na jejich zavedení do praxe, včetně průběžného vyhodnocování. Přistoupení ke spolupráci v rámci Koordinovaného přístupu probíhá v takzvaných vlnách.
Lokality ke spolupráci vybírá Monitorovací výbor pro činnost Agentury pro sociální začleňování, který má statut poradního orgánu Rady vlády pro záležitosti romské menšiny.
Od začátku svého působení v roce 2008 Agentura pomáhala v celkem 134 lokalitách/192 obcích (před rokem 2015 mimo KPSVL).