Odkaz na FacebookOdkaz na oficiální kanál YouTubeOdkaz na web Úřadu Vlády


Aktuality

Žlutice a Valeč se zaměří na podporu zaměstnávání, posílení finanční a právní gramotnosti, práci s rodinami s dětmi i větší zapojování veřejnosti do řešení problémů města

Tisk E-mail

Zdroj: FB města Žlutice Zdroj: FB města Žlutice

Žlutice, 1. 3. 2017 – Město Žlutice a obec Valeč úspěšně řeší sociální problémy a chudobu svých obyvatel. Žlutice jsou dlouhodobě zapojeny do spolupráce s vládní Agenturou pro sociální začleňování a právě díky této spolupráci se od 1. března spouští projekt Terénního programu Světla Kadaň. Program nabídne obyvatelům např. poradenství v oblasti bydlení či zaměstnávání nebo krizovou intervenci. Připraveny jsou i jiné projekty a plánují se další, zejména na rekonstrukci budov.

V současné době jsou díky spolupráci města Žlutice a obce Valeč s Agenturou pro sociální začleňování, která prostřednictvím takzvaného Koordinovaného přístupu poskytuje obcím a městům podporu, na Žluticku mimo jiné plánovány aktivity finanční a právní gramotnosti, upevňování pracovních návyků a usnadnění uplatnění na trhu práce.

Komplex aktivit, naplánovaných v jednom ze strategických dokumentů města, počítá také s dluhovým poradenstvím, službami pro rodiny s dětmi, rozšiřováním volnočasového vyžití mládeže a větším zapojením obyvatel Žlutic do dění ve městě. Aktivity výrazně pomohou k řešení sociálních problémů na Žluticku. Například jen programů na finanční a právní gramotnost a dluhové poradenství by mělo využít na 180 klientů.

Během roku podá město také investiční projekt na rekonstrukci budov, které budou sloužit sociálnímu bydlení a víceúčelovému komunitnímu centru. To by se obyvatelům města mělo otevřít v budově muzea na Velkém náměstí kolem roku 2018.

„Plánované komunitní centrum bude místem, kde se budou potkávat lidé při menších společenských akcích, výstavách, hudebních vystoupeních, vítání občánků, svatebních obřadech atd. Součástí je také zcela nové infocentrum, které bude poskytovat služby nejen turistům, ale také občanům města (podání žádostí, písemností, správa poplatků atd.) i o víkendech. Součástí centra bude knihovna, malá kavárnička a společenská místnost. Přímo v centru města tak ožijí prostory, které, doufáme, budou naši komunitu sbližovat,“ říká starosta Žlutic Václav Slavík.

V tomto duchu probíhají setkání takzvaného lokálního partnerství. Jde o propojení místních institucí a aktérů (zástupců obce, poskytovatelů sociálních a dalších služeb, policie, úřadu práce, škol a dalších subjektů i jedinců řešících sociální problematiku). Na posledním, které proběhlo v závěru loňského roku, se sešlo okolo třiceti účastníků. Ti se vzájemně seznámili s podanými projekty
a sdíleli vedle zkušeností i plány na další období.

Díky zapojení do Koordinovaného přístupu k sociálně vyloučeným lokalitám mohou město, firmy a neziskové organizace uskutečňovat projekty v sociální oblasti, zaměstnanosti, bydlení i vzdělávání. „Je to jedinečná šance, jak využít prostředky ze strukturálních fondů a koordinovaně situaci v lokalitách i jejich okolí zásadně změnit," vysvětluje ředitel Agentury pro sociální začleňování Radek Jiránek.

 

 


Přihlašte se k odběru novinek

Archiv aktualit ASZ
Inspirace

Napsali o nás


//]]>