Odkaz na FacebookOdkaz na oficiální kanál YouTubeOdkaz na web Úřadu Vlády


Aktuality

Zástupkyně Evropské komise ocenila přístup k sociálnímu začleňování v Brně

Tisk E-mail

Praha/Brno, 12. 4. 2018 – Návštěvu Judit Törökné Rózsa, vedoucí oddělení Generálního ředitelství pro zaměstnanost, sociální věci a rovné příležitosti Evropské komise zorganizovala ve čtvrtek 12. dubna Agentura pro sociální začleňování ve spolupráci s Magistrátem města Brna.

Během návštěvy se Judith Törökné Rózsa seznámila s projektem ukončování bezdomovectví Rapid Re-Housing, navštívila ZŠ Merhautova a romské středisko DROM.

„Velmi oceňuji váš přístup i práci všech zaměstnanců magistrátu, vládní Agentury pro sociální začleňování a neziskového sektoru. Setkání bylo pro mě podnětné a držím palce, aby tato politika byla v Brně uplatňována i nadále. Za sebe mohu deklarovat, že se budu zasazovat, aby Evropská komise podporovala takové aktivity i nadále, protože se jedná o velmi efektivní využití veřejných prostředků," uvedla Judit Törökné Rózsa během své návštěvy Brna.

Brněnský přístup k sociálním otázkám vyvolává v Evropě zájem opakovaně. Loni na podzim město obdrželo hlavní cenu za projekt Rapid Re-Housing od Evropské federace národních organizací pracujících s lidmi bez domova.

„Ukazuje se, že náš přístup je zajímavý i v mezinárodním kontextu. Rádi se o naše zkušenosti podělíme s ostatními, stejně jako se i my naopak rádi inspirujeme v zahraničí. Věřím, že naše řešení bude vzorem i pro vládu a sněmovnu, která na základě něho navrhne zákon o sociálním bydlení tak, aby skutečně pomáhal," dodal náměstek primátora pro sociální oblast Matěj Hollan.

Agentura pro sociální začleňování spolupracuje s městem Brnem v rámci Koordinovaného přístupu k sociálně vyloučeným lokalitám od roku 2015. Ve vzájemné spolupráci vznikl Strategický plán sociálního začleňování a Místní plán inkluze. Oba dokumenty obsahují konkrétní strategie pro řešení problematiky sociálního vyloučení ve městě.

 

Více informací o projektu Rapid Re-Housing, naleznete zde: https://hf.socialnibydleni.org/rapid-re-housing-brno


Přihlašte se k odběru novinek

Archiv aktualit ASZ
Inspirace

Napsali o nás


//]]>