Odkaz na FacebookOdkaz na oficiální kanál YouTubeOdkaz na web Úřadu Vlády


Aktuality

Zastupitelé města Varnsdorf včera odpoledne schválili strategický plán sociálního začleňování

Tisk E-mail

Varnsdorf/Praha, 31. 3. 2017 – Zastupitelé města Varnsdorf včera odpoledne schválili strategický plán sociálního začleňování. Městu to může přinést více než 230 milionů korun na řešení jeho problémů.


Více než 60 nových pracovních míst, 3 nové sociální služby, 4 opravené městské budovy, ale například i 28 systémových opatření bez finančních nákladů. To je jen část výsledků, které by vedení města rádo vidělo na konci realizace opatření, která včera schválili zastupitelé ve strategickém plánu sociálního začleňování.

„Jsem rád, že plán zastupitelé podpořili. Nyní máme otevřené dveře k čerpání prostředků, které město potřebuje, abychom mohli dále zlepšovat životní podmínky pro všechny Varnsdorfáky,“ uvedl starosta města Ing. Stanislav Horáček.

Na dokumentu, který obsahuje plán opatření řešících zejména problémy lidí s nízkými příjmy, pracovali zástupci města, varnsdorfských organizací, ale třeba i podniků, pod metodickým vedením Agentury pro sociální začleňování celý rok. Od podpisu loňského memoranda o spolupráci vznikla analýza podrobně mapující situaci ve městě, kterou se pak zabývalo pět tematických pracovních skupin. Ty na základě statistických dat a potřebnosti formulovaly návrhy opatření pro jednotlivé oblasti.

„Z mého pohledu se jedná o komplexní, přiměřeně ambiciózní a realizovatelný plán, město se vydalo správnou cestou. Byť řadu problémů nelze ovlivnit jinak než legislativně, vedení města se k problémům postavilo čelem, nerezignovalo a dělá maximum, co ze své pozice může. Věřím, že to občané ocení,“ uvedla lokální konzultantka Agentury pro město Varnsdorf Jana Bohuňková.

Pro potřeby Strategického plánu sociálního začleňování (SPSZ) vzniklo již 11 projektových záměrů do OPZ v celkové výši 78 551 647 Kč a 6 záměrů do IROP v celkové výši 152 986 000 Kč. Kromě města se o dotace z ESF chtějí ucházet další čtyři varnsdorfské subjekty.

„Nyní nás čeká poměrně náročné období, kdy budeme vytvářet a konzultovat projektové žádosti. Nechceme udělat žádnou chybu, aby se projekty podařilo realizovat v plném rozsahu. Pokud se to podaří, vznikne zde například zajímavé zařízení pro pomoc rodičům samoživitelům, poradna pro závislosti nebo třeba občanská poradna s dluhovým poradenstvím,“ komentovala schválení dokumentu Romana Cupalová, manažerka SPSZ za město.


Přihlašte se k odběru novinek

Archiv aktualit ASZ
Inspirace

Napsali o nás


//]]>