Odkaz na FacebookOdkaz na oficiální kanál YouTubeOdkaz na web Úřadu Vlády


Aktuality

Výzkum mapuje sociálně vyloučené lokality v regionu Ostravska

Tisk E-mail

Na stránku www.socialni-zaclenovani.cz jsme umístili výzkumnou zprávu Popis sociálně vyloučených romských lokalit v regionu Ostravska vypracovanou ostravským výzkumníkem Radimem Kvasničkou na základě objednávky od Agentury pro sociální začleňování v romských lokalitách.

Záměrem Agentury i autora studie bylo zasadit pro-integrační aktivity lokálního partnerství Agentury prováděné na území městského obvodu Slezská Ostrava do kontextu celého regionu Ostravska a Karvinska. Vzniklý dokument se proto snaží jednotlivé lokality na území měst Ostrava, Orlová, Karviná a Havířov popsat z hlediska počtu obyvatel, vznikání a zanikání lokalit a migrace lidí. Neméně důležitou informací je i vlastnická struktura bytového fondu v jednotlivých místech. Vedle klasického nájemního bydlení se autor výzkumu zaměřil i na oblast ubytoven.

Výzkumná zpráva vznikala od poloviny listopadu 2009 do poloviny ledna 2010. Zaměřuje se zejména na prostorově a sociálně vyloučené oblasti ostravského regionu a místa s vysokou koncentrací romského obyvatelstva.

Zpráva ke stažení:

Popis sociálně vyloučených romských lokalit v regionu Ostravska (Kvasnička R., 2010)


Přihlašte se k odběru novinek

Archiv aktualit ASZ
Inspirace

Napsali o nás


//]]>