Odkaz na FacebookOdkaz na oficiální kanál YouTubeOdkaz na web Úřadu Vlády


Aktuality

Videomedailony z Agentury: ŠTĚTÍ: Jak může město podpořit smysluplné trávení volného času dětí a mládeže?

Tisk E-mail

Praha, 23.10. 2014 – Videoreportáž ze Štětí přibližuje činnost Otevřeného klubu mládeže, na jehož činnosti se finančně podílí i město.

 

Pokud se ve vaší obci potýkáte s tím, že děti a mládež v některých částech města nemají dostatečnou nabídku možností, jak smysluplně trávit svůj volný čas, nabízí se jako jedna z možností zřízení sociální služby nízkoprahové zařízení pro děti a mládež. Pokud jej zřídíte jako registrovanou sociální službu (a dodržíte všechna daná pravidla pro registraci této služby), můžete na jeho provoz a zaměstnance čerpat prostředky ministerstva práce na sociální služby.

Nic vám však nebrání v tom, abyste podobné místo, kam budou mladí lidé moci pravidelně docházet, aby se setkávali, hráli hry, sportovali, zkoušeli s kapelou ve zkušebně, zřídili ve vlastní obci samostatně z vlastních prostředků města. Proč se investice takových prostředků může vyplatit? Můžete tak předcházet zvyšování kriminality, užívání drog a nárůstu dalších sociopatologických jevů, jejichž řešení může být ve výsledku mnohonásobně dražší. Obyvatelé města budou také spokojeni s tím, že na veřejných místech nebudou hloučky mladých, kteří nemají co dělat, což může být pro leckteré z obyvatel nepříjemné a obtěžující.


OTEVŘENÝ KLUB MLÁDEŽE VE ŠTĚTÍ

Podobným směrem se rozhodli jít zástupci města Štětí. Ti se rozhodli založit ve městě Otevřený klub mládeže, který zčásti funguje z dotací, část jeho provozu hradí město z vlastních zdrojů.

Otevřený klub mládeže ve Štětí je místo, prostor, přirozené „shromaždiště", kde se děti a mládež mohou neformálně sejít, popovídat si, posedět, kde mohou případně realizovat své zájmy a schopnosti, naučit se aktivně trávit volný čas. Je to místo, které je volně přístupné a otevřené a jehož atmosféra odpovídá životnímu stylu mladých. Klub by se měl stát bodem jistoty a bezpečí, místem, kde mohou najít zázemí i sebedůvěru. Otevřený klub by měl naplňovat i funkci kontaktního a poradenského místa, kde mohou návštěvníci najít i radu, případně pomoc v obtížných životních situacích (rodinné konflikty, školní problémy, problémy s uplatněním na trhu práce apod.). Vstup do klubu je zdarma, žádná pravidelná docházka, žádná registrace.

Klub je otevřený každý týden od pondělí do pátku a zaměřuje se na děti a mládež ze Štětí a okolí ve věku 13 – 20 let.

Více informací o klubu najdete na jeho webové stránce.


Přihlašte se k odběru novinek

Archiv aktualit ASZ
Inspirace

  • Nebát se tančit

    Video o tom, jak romská dívka z mosteckého Chánova, díky podpoře svého okolí, dokončila SŠ a má v plánu přihlásit se na VŠ.…

    Číst dále ...

Napsali o nás


//]]>