Odkaz na FacebookOdkaz na oficiální kanál YouTubeOdkaz na web Úřadu Vlády


Aktuality

Videomedailony z Agentury: Jak funguje inkluzivní škola?

Tisk E-mail

Praha, 10.3.2014 – V dalším medailonu se můžete podívat na základní školu v Poběžovicích, které se úspěšně daří zapojovat děti s různými hendikepy do běžné školy.

 JAK FUNGUJE INKLUZIVNÍ ŠKOLA?

Inkluzivní škola je taková škola, která usiluje o to, aby se pokud možno všechny děti, včetně těch s různými znevýhodněními a hendikepy, mohly vzdělávat společně. Usiluje také o to, aby se dětem, které mají nějaký hendikep nebo specifickou potřebou, dostala potřebná podpora, která pomůže jejich potřeby naplnit.

Základní škola v Poběžovicích na Domažlicku, se kterými Agentura navázala spolupráci, je dobrým příkladem takové školy. Na škole působí několik asistentů pedagoga, kteří učitelům pomáhají přímo v hodinách při práci s dětmi, které potřebují individuální přístup při některých částech vyučování. Škola má také vlastní školní psychology. Škola velmi dobře spolupracuje i s mateřskou školou, která nabízí možnost předškolní přípravy pro děti, které nepřišly k zápisu dostatečně připravené na školní docházku.

Škola, která stojí v obci, ve které se nachází větší počet lidí žijící se zhoršenou sociální situací, v regionu s vysokou nezaměstnaností, tak ukazuje, že při patřičné podpoře je možné, aby i děti z těchto rodin docházely na běžnou základní školu a nemusely být přeřazovány do praktických nebo speciálních škol.

Související:

- Reportáž ze školy, kde inkluze není cizí slovo (Aktuálně.cz, 4.7.2012)

- Ředitel: Začlenit problémové děti? Školu to změnilo (Aktuálně.cz, 15.7.2012)

- Vždycky to je nejistota, říká ředitel výjimečné školy (Aktuálně.cz, 28.7.2012)

 

 


Přihlašte se k odběru novinek

Archiv aktualit ASZ
Inspirace

  • Nebát se tančit

    Video o tom, jak romská dívka z mosteckého Chánova, díky podpoře svého okolí, dokončila SŠ a má v plánu přihlásit se na VŠ.…

    Číst dále ...

Napsali o nás


//]]>