Odkaz na FacebookOdkaz na oficiální kanál YouTubeOdkaz na web Úřadu Vlády


Aktuality

Tisková zpráva - Vláda zřídila pracovní skupinu pro řešení krizí v regionech

Tisk E-mail

Praha, 29.8.2012 - Vláda schválila návrh předsedy vlády Petra Nečase a vládní zmocněnkyně pro lidská práva Moniky Šimůnkové a zřídila pracovní skupinu, která se sejde v případě, že bude nutné řešit eskalující sociální problémy v některém regionu. Zareagovala tak na loňské události na Šluknovsku a chce podobným situacím účinně předcházet.


„Vyhodnotili jsme postup ministerstev a krajské samosprávy při řešení nepokojů na Šluknovsku a kriticky jsme přiznali, že mohl být jednotnější," uvedla zmocněnkyně Monika Šimůnková„Především ministerstvo vnitra a ministerstvo práce byly vloni v létě hodně aktivní, v regionu působí noví policisté v pořádkové jednotce, dočasně se zvýšily počty veřejně prospěšných prací, resorty nabízely využití evropských prostředků," vypočítává Šimůnková. „Jde nám o to, aby se rychlá pomoc a jednotlivá opatření vzájemně propojila a tím se zvyšovala jejich efektivita. A to nejen mezi ministerstvy, ale také s vedením příslušného kraje."

Pracovní skupinu svolá v případě potřeby vládní zmocněnkyně, účastnit se jí budou pověření náměstci ministerstev práce a sociálních věcí, školství, mládeže a tělovýchovy, pro místní rozvoj, vnitra, průmyslu a obchodu a Agentury pro sociální začleňování.

Vláda rovněž zadala těmto resortům a Agentuře pro sociální začleňování, aby pod vedením zmocněnkyně připravily společný plán složený z opatření rezortů na okamžitou pomoc pro regiony zasažené nárůstem napětí. „Tento plán bude připravený k použití. Na jednání pracovní skupiny jej vždy upravíme podle aktuální potřeby a odstartujeme jeho realizaci," doplnila Monika Šimůnková.

Předpokládá se, že pracovní skupina nebude zasedat pravidelně. „Její zřízení není byrokratický krok zvyšující výdaje státu, ale naopak žádoucí koordinace institucí veřejné správy v kritické situaci, což jistě naopak státnímu rozpočtu přinese úspory," uzavírá Šimůnková.

Více informací:

Monika Šimůnková, zmocněnkyně vlády pro lidská práva, 725 818 423, Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript  
Martin Šimáček, ředitel Agentury pro sociální začleňování, 777 787 974, Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Ke stažení:
- Evaluace postupu orgánů veřejné správy při řešení eskalace napětí ve Šluknovském výběžku v období od června do listopadu roku 2011 (ASZ, 2012)

Související:
- Projekty na severu Čech zvýší šanci získat zaměstnání pro 500 nezaměstnaných (22.8.2012)
- Výzkum: Na Šluknovsku chudí lidé migrují především v rámci regionu, ten výrazně chudne (20.3.2012) 

Přihlašte se k odběru novinek

Archiv aktualit ASZ
Inspirace

Napsali o nás


//]]>