Odkaz na FacebookOdkaz na oficiální kanál YouTubeOdkaz na web Úřadu Vlády


Aktuality

Šluknov: Projekt města a Agentury zaměstná 26 dlouhodobě nezaměstnaných

Tisk E-mail

Šluknov, 29.března 2012 – Ve Šluknově vznikne šestadvacet nových pracovních míst pro dlouhodobě nezaměstnané. Projekt „Uč se a pracuj" společně připravený městem Šluknov a lokální konzultantkou vládní Agentury pro sociální začleňování nejprve zapojí nezaměstnané do rekvalifikačních kurzů a poté získají pracovní místa při údržbě městské zeleně.


„Město Šluknov obdrželo schválení projektu „Uč se a pracuj", díky kterému získá na dobu dvou let zaměstnání celkem 26 občanů ve věku nad 50 let. Vzhledem k vysoké míře nezaměstnanosti v našem regionu je toto velmi pozitivní zpráva jak pro nás, tak především pro občany, kteří by zde měli minimální šanci získat zaměstnání," říká o získaném projektu starostka Šluknova Eva Džumanová.

„Tento projekt je konkrétním pozitivním příkladem práce Agentury ve Šluknově. Každý další podobný projekt může významně přispět k předcházení konfliktům, kterých jsme byli svědky v minulém roce," říká s odkazem na loňské protiromské demonstrace vládní zmocněnkyně pro lidská práva Monika Šimůnková.

„Nízká kvalifikace je totiž u řady lidí žijících ve vyloučených lokalitách překážkou k získání trvalého zaměstnání, obzvlášť v místech, kde jsou pracovní příležitosti obecně malé. Jejich nízké a nepravidelné příjmy jsou jednou z příčin drobné kriminality, ta zase příčinou následných konfliktů s majoritou," dodává Monika Šimůnková.

„Lidé, kteří často již téměř ztratili naději v to, že se jejich situace může v blízké době změnit, uvidí, že se jejich snaha a zapojení do dlouhodobějšího projektu mohou vyplatit. Budou tak výborným příkladem pro ostatní obyvatele," vysvětluje přínos projektu ředitel Agentury pro sociální začleňování Martin Šimáček.

S nabídkou zapojení do tohoto projektu budou seznámeni ti obyvatelé Šluknova, kteří mají nízkou kvalifikaci a jsou dlouhodobě v evidenci úřadu práce. Z nich budou vybrány čtyři desítky těch, kteří budou po dobu několika měsíců vzděláváni v rekvalifikačních kurzech. Po jejich absolvování bude těm, kteří projdou celým kurzem, nabídnuto nově vzniklé pracovní míst. Míst bude díky prostředkům z projektu k dispozici celkem 26. Většinou půjde o údržbu městské zeleně.

Projekt, který městu zajistí prostředky ve výši 6 milionů korun, je hrazený z fondů Evropské unie a na jeho přípravě se podílela lokální konzultantka Agentury pro sociální začleňování. „Agentura bude na Šluknovsku asistovat s přípravou dalších podobných projektů. V současnosti jednáme s dalšími dvěma zájemci o přípravu projektu v oblasti zaměstnanosti," uvádí lokální konzultantka Agentury pro sociální začleňování pro Šluknovsko Hana Volfová.

Více informací poskytne:

Martin Šimáček
, ředitel Agentury pro sociální začleňování
tel.: 777 787 974
mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Související:
- Výzkum: Na Šluknovsku chudí lidé migrují především v rámci regionu, ten výrazně chudne (20.3.2012)
- Projekty na pomoc sociálně slabým se na Šluknovsku zaměří na zaměstnanost a vzdělávání (22.2.2010)

Přihlašte se k odběru novinek

Archiv aktualit ASZ
Inspirace

Napsali o nás


//]]>