Odkaz na FacebookOdkaz na oficiální kanál YouTubeOdkaz na web Úřadu Vlády


Aktuality

Slavnost květů ve Valči obohatila prezentace sociálních služeb města

Tisk E-mail

Valeč / Praha, 22. 5. 2017 – Neziskovky působící v obci Valeč představily v sobotu 20. května své sociální služby návštěvníkům každoroční Slavnosti květů. 

Neziskové organizace Člověk v tísni, SOS dětské vesničky a Světlo Kadaň společně s Agenturou pro sociální začleňování seznámily návštěvníky Slavnosti květů s tím, jaké aktivity ve Valči nabízí a jak konkrétně pomáhají lidem. Pro veřejnost připravily na sobotu 20. 5. 2017 prezentaci svých sociálních služeb, zejména pak v oblasti rodinných a výchovných problémů a finanční gramotnosti.

„Nabídka sociálních služeb pro lidi v obtížné životní situaci ve Valči se rozrůstá, a to nejen díky podpoře obecního úřadu, ale i díky spolupráci s Agenturou pro sociální začleňování v rámci koordinovaného přístupu k sociálně vyloučeným lokalitám,“ uvedl Josef Kubař, starosta obce Valeč. “Využíváme proto tradiční kulturní akci, abychom je představili co nejširšímu okruhu veřejnosti,“ doplnil.

Dostupnost sociálních služeb ve venkovských oblastech přitom rozhodně nepatří k obvyklému standardu. „Problém se službami sociálního a osvětového charakteru na vesnicích je častý, obyvatelům nejsou dostupné v tak pestré paletě a rozsahu jako obyvatelům měst. Klienti musí často vynaložit nemalé náklady, aby si za službou dojeli do většího města“, vysvětlila Pavla Radová, metodička Agentury pro sociální začleňování. V barokním městečku Valeč, ve kterém žije asi 350 obyvatel, se díky osvícenému přístupu vedení situace postupně mění.


Přihlašte se k odběru novinek

Archiv aktualit ASZ
Inspirace

Napsali o nás


//]]>