Odkaz na FacebookOdkaz na oficiální kanál YouTubeOdkaz na web Úřadu Vlády


Aktuality

Projekt Bezpečný Kolín jako příklad dobré praxe

Tisk E-mail

Praha/Kolín, 9. 5. 2018 - Agentura pro sociální začleňování zorganizovala ve středu 9. května návštěvu ministra spravedlnosti Roberta Pelikána a ministra vnitra Lubomíra Metnara v Kolíně. Společně s náměstkyní pro řízení Sekce pro lidská práva Úřadu vlády Martinou Štěpánkovou se přijeli seznámit s fungováním projektu bezpečného města v praxi.

Projekt Bezpečný Kolín je založen na intenzivní spolupráci obvodního oddělení i územního odboru Policie ČR, Městské policie Kolín a na zapojení asistentů prevence kriminality. Policie klade důraz i na komunikaci s občany a jejich maximální informovanost.

Velmi důležitá je i spolupráce na úrovni města, kdy jednou měsíčně probíhá jednání pracovní skupiny Bezpečný Kolín za přítomnosti starosty nebo místostarosty Kolína, vedení policie státní i městské, vedení záchranné služby, nemocnice, OSPODu a Probační a mediační služby.

Ministři Pelikán i Metnar a náměstkyně Štěpánková se seznámili s prací policie a asistentů prevence kriminality v terénu a zúčastnili se pravidelného jednání pracovní skupiny Bezpečný Kolín. Ocenili preventivní činnost policie i fakt, že za dobu trvání projektu se majetková trestná činnost ve městě snížila o 70%.

„Snažíme se aktivity v rámci dobré praxe přenášet i do dalších území, proto jsme rádi, že jsme práci všech zúčastněných v projektu mohli dnes alespoň pár hodin sledovat," řekla náměstkyně Štěpánková.

Kolín spolupracuje s Agenturou pro sociální začleňování v rámci tzv. Koordinovaného přístupu k sociálně vyloučeným lokalitám od roku 2015. Spolupráce se zaměřuje zejména na rozvoj sociálního bydlení, prevenci kriminality a terénní programy.


Přihlašte se k odběru novinek

Archiv aktualit ASZ
Inspirace

Napsali o nás


//]]>