Odkaz na FacebookOdkaz na oficiální kanál YouTubeOdkaz na web Úřadu Vlády


Příklady dobré praxe

Sociální podnik Osoblažské odpady nabídne práci nezaměstnaným. Zisk z prodeje tříděného odpadu zůstane obcím.
Přesně v den čtrnáctého výročí svého založení Farní charita v Kralupech nad Vltavou zahájila provoz nového sociálního podniku. Obchůdek se spoustou pěkného oblečení, který dostal název Šuplík, se právě včera slavnostně otevřel veřejnosti.  O založení vlastního sociálního podniku se podle…
Šternberk, 20.1.2015 - Minulý rok se Šternberk zapojil do unikátního pilotního programu, díky němuž by mělo nakonec najít skutečnou práci osm sociálně vyloučených lidí. Ti v únoru nastupují do soukromých firem.
„Půl roku jsem nebyl registrovaný na úřadě práce, neměl jsem práci, školu jsem nedokončil, nevěděl jsem, jaké to pro mě může mít důsledky. Díky pracovnicím z komunitního centra LIGA jsem teď na úřadě v evidenci a snažím se najít si…
V Moravském Berouně a Šternberku fungují programy na pomoc nezaměstnaným. Pomáhají už osmatřiceti lidem.
Kadaň se rozhodla řešit situaci sociálně slabých obyvatel koncepčně. Na základě úspěšného výběrového řízení začala spolupráce s Agenturou sociálního začleňování Úřadu vlády ČR. Společně byl sestaven strategický plán, který se již z větší části podařilo splnit.
Na okraji Prunéřova u Kadaně, kde žijí desítky chudých rodin, vzniklo nové sociální centrum. Odborníci z několika organizací tam radí, jak sehnat práci nebo jak pečovat o děti. Součástí centra je také klub, kde mohou místní děti trávit volný čas.
Dan je žákem první třídy. Do školy dochází ze sociálně vyloučené lokality. I přesto, že první ročník musel opakovat, jeho školní výkony byly stále slabé – nešlo mu čtení, v počítání často chyboval, nevěřil si. Po smrti manžela se Danova maminka sama…
Až na jeden rok našly práci desítky lidí v krásnolipských technických službách. Peníze na jejich platy se podařilo získat z evropských fondů.
Takzvané sociální podnikání se nemusí týkat jen mentálně nebo tělesně postižených, ale i lidí, kteří nemohou dlouhodobě najít zaměstnání. V sociální firmě získají tito lidé pracovní návyky i kvalifikaci a pak mohou postoupit na další pracovní pozice.
«ZačátekPředchozí12DalšíKonec»
Strana 1 z 2

Přihlašte se k odběru novinek

Archiv aktualit ASZ
Inspirace

Napsali o nás


//]]>