Odkaz na FacebookOdkaz na oficiální kanál YouTubeOdkaz na web Úřadu Vlády


Napsali o nás

Přerov: Agentura pro začleňování končí, její aktivity přebere město

Tisk E-mail

Ještě před dvěma měsíci nevypadala spolupráce města Přerov s místní Agenturou pro sociální začleňování příliš nadějně. V prosinci přišli zástupci agentury se základními body spolupráce, které však Rada města nejprve neschválila. Po pátečním zasedání představitelů obou stran vypadá ale situace mnohem lépe.

Oběma stranám se podařilo najít společnou řeč a vznikla tak dohoda, kterou na pátečním zasedání na přerovském Magistrátu představili zástupci obou stran.

„Dohodli jsme se na vzájemné spolupráci, která bude trvat nejen do konce června, kdy v Přerově Agentura pro sociální začleňování oficiálně končí, ale i nadále. Její členové s námi budou v kontaktu a půjde tedy o jakousi „vzdálenou podporu"," uvedla vedoucí odboru sociálních věcí Jana Žouželková.

Město se v dohodě zavázalo zachovat a postupně rozšiřovat aktivity, kterým se doposud vládní organizace v Přerově věnovala. I po oficiálním ukončení však spolupráce definitivně neskončí. „Nadále bude fungovat takzvané projektové poradenství, což znamená, že já zůstanu v Přerově i po ukončení působení a budu zde ještě nějakou dobu částečně pracovat dál," upřesnil lokální konzultant místní Agentury pro sociální začleňování Martin Navrátil. Podle Jaroslava Dobeše z Odboru sociálních služeb a zdravotnictví přerovského magistrátu byl termín ukončení agentury předurčený. „Od počátku to bylo nastaveno tak, že pokud se aktivity agentury dobře rozjedou a spolupráce s městem bude dobrá, časem se všeho postupně ujme město," vysvětlil.

5 zásadních bodů spolupráce

Dohoda o spolupráci mezi městem a agenturou má pět základních bodů, na kterých hodlají obě strany intenzivně spolupracovat.
Kromě realizace přípravy projektu bezbariérové úpravy Azylového domu pro matky s dětmi nebo spolupráce při zajištění nebytových prostor pro služby nízkoprahového centra KAPPA-HELP se jednalo i o přípravě konference na téma sociálního podnikání či o problematice záškoláctví.

Posláním Agentury pro sociální začleňování na území České republiky je propojovat subjekty na místní úrovni tak, aby vzájemně spolupracovaly při sociálním začleňování. Vládní agentura působí v Přerově od roku 2008. Svou činnost zde ukončí 30. června.

Naděžda Švrčková

Článek byl uveřejněn 2. dubna 2011 v Přerovském deníku.


Inspirace

Napsali o nás


//]]>