Odkaz na FacebookOdkaz na oficiální kanál YouTubeOdkaz na web Úřadu Vlády


Aktuality

Otevřená debata - Liberec: Čas dluhů a exekucí

Tisk E-mail

V úterý 24. října se bude v Liberci debatovat o dluzích a exekucích. Jak se na tuto otázku dívají dluhoví poradci, exekutoři, zaměstanavatelé nebo třeba novináři? A jak liberecká veřejnost? Přijďte se také podělit o váš názor či zkušenost.

 

  

Vtáhnout libereckou veřejnost do diskuze o tématu dluhů a exekucí, dostat se pod povrch této problematiky a prolomit tabu, která se s tím ve veřejném diskurzu pojí, se chystá otevřená debata Agentury pro sociální začleňování. Dluhy dnes totiž často bývají chápány jako společenská norma, zatímco jejich nesplácení jako společenské selhání. V Liberci je přitom každý desátý obyvatel v exekuci. A řadu dalších od ní může dělit jen malý krůček. Koho se to týká a jak z toho ven?

 

Nejen o tom si spolu s vámi budou povídat v libereckém Kině Varšava čtyři lidé, kteří zastupují různé zkušenosti a pohledy na věc: SAŠA UHLOVÁ, novinářka (A2larm), která strávila půl roku v nejhůře placených profesích, BARBARA HALÍŘOVÁ, dluhová poradkyně (Úřad vlády ČR), PETR POLANSKÝ, soudní exekutor (Exekutorský úřad Liberec) a JAROSLAV HRABÁK, jablonecký zaměstnavatel (Goja s. r. o.).

 

Přijďte se jich zeptat na vše, co vás kolem dluhů a exekucí zajímá i štve, nebo se podělit o vlastní zkušenosti!

 

Debatu moderuje LUKÁŠ HOUDEK, koordinátor vládní kampaně HateFree Culture.

 

Otevřená debata se koná v úterý 24. října 2017 od 17:30 v kulturním prostoru Kino Varšava. Vstup na akci je zdarma. Více informací o události najdete na našem facebookovém profilu na odkazu www.facebook.com/events/528619384156293/.

 

Další informace podá:

 

Radek Hábl, odborník na dluhovou problematiku a autor projektu Mapa exekucí, Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , 602 427 814

 

Lucie Nemešová, PR Agentury pro sociální začleňování, Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , 725 048 335

 

Zdroje o dluhové problematice:

 

Projekt Mapa exekucí (www.mapaexekuci.cz), nabízí data o míře zadlužení a předlužení v ČR, včetně libereckého regionu, okresu i samotného města. Ke stažení je zde také kvalitativní výzkum s názvem „Jak zůstat člověk v síti dluhů“, který představuje příběhy lidí v dluhové pasti. Na webu mapy exekucí jsou také dostupné kontakty na dluhové poradny po celé ČR.

 


Přihlašte se k odběru novinek

Archiv aktualit ASZ
Inspirace

Napsali o nás


//]]>