Odkaz na FacebookOdkaz na oficiální kanál YouTubeOdkaz na web Úřadu Vlády


Aktuality

Most otevře nízkoprahové centrum pro mládež

Tisk E-mail

Most, 22.února 2012 - Město Most otevře v létě v budově zimního stadionu nízkoprahové centrum pro děti a mládež od 15 do 26 let. S přípravou projektové žádosti mu pomáhala Agentura pro sociální začleňování.


Centrum bude součástí zimního stadionu, nedaleko již fungujícícho nízkoprahového centra, které bude nadále sloužit mladším dětem. Přestavba prostoru na centrum pro mládež na zimním stadionu začne v dubnu, otevřené by mohlo v létě. Součástí nového centra budou i vzdělávací programy nebo hudební zkušebna. Stejně jako zařízení pro mladší děti jej bude provozovat městský Klub národnostních menšin.

Lokální konzultant Agentury se podílel na napsání investičního projektu, ze kterého je hrazena rekonstrukce centra, i na přípravě neinvestičního projektu, který zajistí financování služeb, které budou v centru poskytovány. Výběrové řízení na stavbu získala s nabídkovou cenou 8,7 milionu korun firma SIM stavby s.r.o..

Zřízení tohoto centra a zajištění prostředků na služby je jedním z cílů Strategického plánu sociálního začleňování, který připravili členové Lokálního partnerství Most vedeného Agenturou. Plán schválili před necelými dvěma lety zastupitelé města Most.

Související:
- Město Most představilo podrobný plán na pomoc sociálně slabým (26.3.2010)


Přihlašte se k odběru novinek

Archiv aktualit ASZ
Inspirace

  • Nebát se tančit

    Video o tom, jak romská dívka z mosteckého Chánova, díky podpoře svého okolí, dokončila SŠ a má v plánu přihlásit se na VŠ.…

    Číst dále ...

Napsali o nás


//]]>