Odkaz na FacebookOdkaz na oficiální kanál YouTubeOdkaz na web Úřadu Vlády


Aktuality

Monitorovací výbor Agentury pro sociální začleňování schválil spolupráci s dalšími čtyřmi lokalitami

Tisk E-mail

Praha, 18. 4. 2018 - Monitorovací výbor Agentury pro sociální začleňování schválil minulý týden vstup dalších čtyř lokalit do 6. vlny Koordinovaného přístupu k sociálně vyloučeným lokalitám. Rozhodnutím Monitorovacího výboru se vstup do spolupráce otevřel městům Aš, Jirkov, Fulnek a sedmi obcím z mikroregionu Rozvodí.

„Jsem velmi ráda, že počet obcí, které se zapojují do spolupráce s Agenturou, stoupá. Obcím se tak zlepší nejen přístup k financování projektů z Evropských fondů, ale i příležitost výrazně zlepšit klima v obci pro všechny obyvatele,“ uvedla k rozhodnutí Monitorovacího výboru Radka Soukupová, pověřená řízením Agentury.

Monitorovací výbor pro činnost Agentury pro sociální začleňování je jedním z výborů Rady vlády pro záležitosti romské menšiny. Posláním výboru je vyhodnocovat činnost Agentury a navrhovat a schvalovat lokality, kde bude Agentura působit. Doposud schválil spolupráci v rámci Koordinovaného přístupu ve 105 obcích (dvě obce předčasně ukončily spolupráci).

Cílem Koordinovaného přístupu k sociálně vyloučeným lokalitám je zajistit realizaci místních opatření sociální integrace založených na lokálních potřebách. Hlavním nástrojem jsou projekty financované prostřednictvím specifického mechanismu z prostředků Evropských strukturálních a investičních fondů.


Přihlašte se k odběru novinek

Archiv aktualit ASZ
Inspirace

Napsali o nás


//]]>