Odkaz na FacebookOdkaz na oficiální kanál YouTubeOdkaz na web Úřadu Vlády


Aktuality

Ministr pro lidská práva navštívil sociálně vyloučené lokality Karlovarského kraje

Tisk E-mail

Archiv ASZ Archiv ASZ

Chodov/Sokolov, 23. 11. 2016 - Ministr pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jiří Dienstbier navštívil společně s Radkem Jiránkem, ředitelem Agentury pro sociální začleňování, zkraje týdne Karlovarský kraj. Jejich cesta tentokrát směřovala do Chodova a Sokolova.

První zastávkou výjezdu byla beseda se studenty Gymnázia a střední odborné školy v Chodově, po níž následovalo jednání s vedením města Chodov a členy lokálního partnerství. Společně pak všichni, včetně místostarosty Luďka Soukupa, v doprovodu lokálních konzultantů, navštívili sociálně vyloučenou lokalitu Železný dvůr, kde pohovořili s místními obyvateli a správci zdejších objektů.

Podobný program následoval v Sokolově, kde se setkání se členy lokálního partnerství uskutečnilo v prostorách tamní radnice. I zde ministr a ředitel Agentury v doprovodu sokolovského starosty Jana Picky a místostarostky Renaty Oulehlové navštívili vyloučenou lokalitu u nádraží a noclehárnu pro lidi v nouzi, která je před otevřením.

V podvečer se Jiří Dienstbier setkal se zástupci ČMKOS v Karlovarském kraji, s nimiž diskutoval o nejtíživějších zaměstnaneckých problémech regionu.

 

Dosavadní průběh sociálního začleňování a spolupráce s ASZ v obou městech

Sokolov

Město Sokolov podalo přihlášku ke spolupráci s ASZ na podzim roku 2015. Memorandum o spolupráci bylo podepsáno v únoru 2016 a ustanovující jednání lokálního partnerství proběhlo začátkem března 2016.
Spolupráce s městem navazuje na předchozí působení ASZ v letech 2012–2014. Ta vyústila zejména v rozšíření nástrojů prevence kriminality a v dobré nastavení spolupráce mezi místními poskytovateli sociálních služeb a zástupci samosprávy.

Chodov

Agentura pro sociální začleňování působí v Chodově od roku 2014. Memorandum o spolupráci bylo podepsáno v polovině roku 2014 a ustanovující jednání lokálního partnerství proběhlo v září téhož roku.


Přihlašte se k odběru novinek

Archiv aktualit ASZ
Inspirace

Napsali o nás


//]]>