Odkaz na FacebookOdkaz na oficiální kanál YouTubeOdkaz na web Úřadu Vlády


Aktuality

Ministr Jiří Dienstbier společně se zástupcem náměstkyně a ředitelem Agentury navštívili město Kadaň

Tisk E-mail

Kadaň, 21. 4. 2016 - Během své návštěvy se ministr Jiří Dienstbier seznámil s postupem sociálního začleňování v Kadani a okolí. Město od roku 2012 spolupracuje s Odborem (Agenturou) pro sociální začleňování, který spadá do ministrovi gesce. Na návštěvě v Kadani jej doprovázeli ředitel Agentury pro sociální začleňování Radek Jiránek a zástupce náměstkyně pro řízení Sekce lidských práv David Beňák. Návštěvy se zúčastnil i velvyslanec USA pro Českou republiku Andrew Shapiro. 

Ministr Dienstbier, velvyslanec Schapiro a zástupci Sekce pro lidská práva nejprve navštívíli Centrum sociálních služeb Prunéřov, které nabízí obyvatelům lokality a také potřebným občanům Kadaně sociální služby a terénní programy. Setkali se v něm se starostou města Jiřím Kulhánkem a dále se zástupci neziskových organizací, kteří pracují s obyvateli místní sociálně vyloučené lokality. Také si prohlédli zrekonstruovaný dům nabízející bydlení lidem ve vážných sociálních problémech.

"Jsem rád, že jsou tu vidět pokroky v oblasti bydlení, zaměstnávání i vzdělávání díky výborné spolupráci města, neziskového sektoru a Agentury pro sociální začleňování. Je-li v místě vůle, daří se situaci zlepšovat," řekl ministr Dienstbier, který zopakoval svou návštěvu v Kadani po dvou letech.

Ministr Dienstbier společně s velvyslancem Schapirem také zavítali do Střední školy technické, gastronomické a automobilní v Kadani, která nabízí vhodné obory pro žáky ze speciálních a praktických škol nebo pro žáky se slabým prospěchem.

Město Kadaň spolupracuje s Agenturou pro sociální začleňování od roku 2012. Od roku 2015 je město zapojeno do Koordinovaného přístupu k sociálně vyloučeným lokalitám. Ve městě jsou dvě sociálně vyloučené lokality. První se nachází přímo ve městě, v ulici Chomutovská. Druhá vznikla v 90. letech jako snaha města o řešení problémových jedinců a jejich rodin (dluhy na nájemném). Tato lokalita se nachází necelé dva kilometry za městem u Prunéřovské elektrárny.

Po úvodním sepsání Strategického plánu sociálního začleňování se v období 2012 až 2015 povedlo úspěšně naplnit několik cílů v oblasti vzdělávání, volného času a rodiny, zaměstnávání, bydlení a bezpečnosti, zejména v prorodinných službách, zájmových a socializačních aktivitách, programech přípravy na vstup na trh práce, zvyšování finanční gramotnosti, dluhovým poradenstvím, program asistentů prevence kriminality i protidrogové prevence.

Reportáž na TV Focus ke shlédnutí www.youtube.com/watch?v=O7GMzjCviNc (stopáž 2:35).


Přihlašte se k odběru novinek

Archiv aktualit ASZ
Inspirace

  • Nebát se tančit

    Video o tom, jak romská dívka z mosteckého Chánova, díky podpoře svého okolí, dokončila SŠ a má v plánu přihlásit se na VŠ.…

    Číst dále ...

Napsali o nás


//]]>