Odkaz na FacebookOdkaz na oficiální kanál YouTubeOdkaz na web Úřadu Vlády


O lokalitě

  • Lokální konzultant: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , tel.:720 982 635

    Spolupráci mezi Agenturou pro sociální začleňování (ASZ) a městem Jirkov je možné datovat již od roku 2010, kdy město poprvé projevilo zájem o řešení situace v oblasti sociálního začleňování. Tato intenzivní forma spolupráce měla trvání až do roku 2013, následující rok pak probíhala formou vzdálené podpory, která byla ukončena v srpnu 2015. Stávající plán je pak výsledem spolupráce obou aktérů v režimu KPSVL (Koordinovaný přístup k sociálně vyloučeným lokalitám), který se datuje od dubna 2018. V rámci této spolupráce se řeší primárně oblasti bezpečnosti, dluhové problematiky a také rodiny a sociálních služeb.

    V Jirkově bylo dle tzv. Mapy sociálně vyloučených lokalit v ČR v roce 2015 3000 osob v sociálním vyloučení či osob sociálním vyloučením ohrožených. Předkládaný výzkum realizovaný Agenturou pro sociální začleňování v létě roku 2018 tento počet osob v sociálním vyloučení/ohrožených sociálním vyloučením potvrdil. Dle typologie lokalit Agentury pro sociální začleňování lze na území města Jirkov indikovat 3 typy lokalit, a sice sociálně vyloučený bytový dům (Březenec 255), skupinu sociálně vyloučených bytových domů (sídliště Nové Ervěnice) a lokalitu s vyšším podílem bytových domů s vyšším podílem sociálně vyloučených bytů (sídliště Vinařice II).

    Číst dále ...

Inspirace

Napsali o nás


//]]>