Roudnice nad Labem

Tisk

O lokalitě

 • Lokální konzultantka: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , tel.: 724 970 448

  Město spolupracovalo s Agenturou v letech 2008 – 2011. Na jaře 2015 obnovilo spolupráci v rámci Kooridnovaného přístupu k sociálně vyloučeným lokalitám. V úvodní fázi bude ve spolupráci zástupců města, lokálního konzultanta Agentury a Lokálního partnerství zpracován Strategický plán sociálního začleňování. Na jeho základě pak vzniknou projekty z různých oblastí sociálního začleňování (bydlení, vzdělávání, sociální služby aj.), na něž bude možné čerpat koordinovaně prostředky ze tří operačních programů Evropských strukturálních a integračních fondů.

   

  Město Roudnice nad Labem leží v jižní části Ústeckého kraje, nedaleko hory Říp a ve vzdálenosti 50 kilometrů od Prahy. Ve městě žije 13 500 obyvatel. Správní obvod Roudnice nad Labem jako pověřené obce s rozšířenou působností tvoří území o rozloze 30 001 ha s počtem obyvatel 30 433 (stav k 1. 11. 2004). Míra nezaměstnanosti se na Roudnicku dlouhodobě pohybuje kolem 10 procent.

  V Roudnici nad Labem je několik lokalit, jejichž obyvatelé jsou ohroženi sociálním a prostorovým vyloučením.

  Číst dále ...
Na začátek