Odkaz na FacebookOdkaz na oficiální kanál YouTubeOdkaz na web Úřadu Vlády


Aktuality

Chomutov získal z OPZ téměř 70 milionů, od ledna rozšíří nabídku sociálních služeb

Tisk E-mail

Praha, Chomutov 12. 12. 2017 – Chomutovští budou mít od ledna k dispozici nové či rozšířené sociální služby. Například nové byty na půl cesty pro děti z dětských domovů, nízkoprahový klub pro mládež nebo rozšířené dluhové poradenství. Město a další partnerské organizace na ně získaly téměř 70 milionů korun z Operačního programu Zaměstnanost (OPZ).

 

„S podporou Agentury pro sociální začleňování podalo město a spolupracující organizace celkem osm úspěšných žádostí o dotace, které během následujících tří let zajistí v Chomutově rozšířenou nabídku sociálních služeb a přinesou nová pracovní místa," vysvětlil náměstek Statutárního města Chomutov Mgr. Jan Mareš, MBA.

Na rok 2018 připravuje město do OPZ ještě další vlnu projektů. „V takzvaně uzavřené výzvě, do které můžeme vstoupit prostřednictvím Koordinovaného přístupu k sociálně vyloučeným lokalitám, chceme podat další tři projekty za zhruba 30 milionů korun. Ty jsou spojeny s investičními záměry, na které budeme čerpat prostředky z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP). Prostě v tomto směru nespíme a nezahálíme," doplnil s úsměvem náměstek primátora Jan Mareš.

Pozitivně hodnotí přístup města ke komplexnímu řešení sociálních problémů i lokální konzultantka Agentury pro sociální začleňování Mgr. Kamila Zinčenková: „Nové kapacity sociálních služeb reflektují situaci města, kterou jsme během spolupráce detailně zmapovali. Jako jeden z největších přínosů pro město vnímám výrazné rozšíření dluhové poradny, která nabízí své služby obyvatelům Chomutova zdarma. V Chomutově se potýká s exekucemi více než 8,5 tisíce osob, což představuje téměř 21% obyvatel města nad 15 let. Celkový počet exekucí v Chomutově je pak téměř 46.000, to jsou alarmující čísla. A přitom právě exekuce jsou největší překážkou v zaměstnávání dlouhodobě nezaměstnaných lidí."

Rozšíření dluhové poradny příspěvkové organizace Sociální služby Chomutov, která úspěšně poskytuje zájemcům i pomoc při oddlužení, vítá i náměstek města Jan Mareš: „Z dlouhodobého hlediska jde o velmi pozitivní krok, který můžeme pro řadu občanů udělat. Život se neskládá jen z radostí. A pokud můžeme nabídnout pomocnou roku, vytváříme vzájemně dobrý vztah. Vylepšení životní úrovně tak pomáhá prosperitě celého regionu."

Mezi zcela nové sociální služby, které budou poskytovat neziskové organizace působící na území města, patří mimo jiné již zmiňované byty na půl cesty pro děti opouštějící dětské domovy nebo nízkoprahový klub pro děti a mládež na sídlišti Zahradní. Dále dojde např. k rozšíření poradenských služeb pro rodiče a blízké osob závislých a osob abstinujících.

 

 

 


Přihlašte se k odběru novinek

Archiv aktualit ASZ
Inspirace

Napsali o nás


//]]>