Odkaz na FacebookOdkaz na oficiální kanál YouTubeOdkaz na web Úřadu Vlády


Aktuality

Chodov se zaměří na prevenci ztráty bydlení, práci s rodinami s dětmi i větší zapojování veřejnosti do řešení problémů města

Tisk E-mail

Chodov, 20. 9. 2016 – Město Chodov úspěšně řeší sociální problémy a chudobu svých obyvatel. Již druhým rokem je zapojený do Koordinovaného přístupu k sociálně vyloučeným lokalitám. Právě teď například zřizuje dluhovou poradnu a plánuje posílení týmu terénních pracovníků nebo vznik víceúčelového komunitního centra.

V současné době jsou díky spolupráci města s Agenturou pro sociální začleňování, která prostřednictvím takzvaného Koordinovaného přístupu poskytuje obcím a městům podporu, v Chodově mimo jiné poskytovány služby pracovní a sociální integrace, fungují tréninková místa a kurzy k rozšíření odbornosti osob s trestní minulostí. Poslední jmenovaná aktivita se například dotkne až stovky klientů a výrazně tak pomůže se začleněním těchto lidí zpět do společnosti.

Od 1. září letošního roku se mimo jiné rozběhl projekt města „Prevence a sanace dluhů obyvatel Chodova ohrožených ztrátou bydlení“. Ten poskytne dluhové poradenství včetně zpracování žádostí o oddlužení i terénní práci takřka dvěma stovkám osob, které dluží např. na nájemném či komunálním odpadu a potřebují podporu v oblasti hospodaření s financemi.

Během letošního října podá město také investiční projekt na výstavbu víceúčelového komunitního centra. To by se obyvatelům města mělo otevřít v Nejdecké ulici během příštího roku.

„Snahou města je problémům předcházet. K tomu by měly přispět služby pro naše obyvatele, ale také jejich větší zapojení do rozhodování o záležitostech na místní úrovni,“ říká vedoucí odboru sociálních věcí Městského úřadu Chodov Eva Virtelová.

V tomto duchu proběhlo v úterý 20. září 2016 už druhé setkání v tomto roce takzvaného lokálního partnerství. Jde o propojení místních institucí a aktérů (zástupců obce, poskytovatelů sociálních a dalších služeb, policie, úřadu práce, škol a dalších subjektů i jedinců řešících sociální problematiku).Okolo třiceti účastníků se vzájemně seznámilo s podanými nebo už uskutečňovanými projekty a sdílelo vedle zkušeností i plány na další období.

Díky zapojení do Koordinovaného přístupu k sociálně vyloučeným lokalitám mohou město, firmy a neziskové organizace uskutečňovat projekty v oblasti sociálních věcí, zaměstnanosti, bydlení i vzdělávání. „Je to jedinečná šance, jak využít prostředky ze strukturálních fondů a koordinovaně situaci v lokalitách i jejich okolí zásadně změnit," vysvětluje ředitel Agentury pro sociální začleňování, Radek Jiránek.


Přihlašte se k odběru novinek

Archiv aktualit ASZ
Inspirace

Napsali o nás


//]]>