Odkaz na FacebookOdkaz na oficiální kanál YouTubeOdkaz na web Úřadu Vlády


Aktuality

Česká města chtějí podporovat sociální podnikání a odpovědné zadávání veřejných zakázek

Tisk E-mail

Praha, 6.1.2015 - Deset českých měst zapojených do mezinárodního projektu Sociálně odpovědné municipality (2020) má v plánu snižovat místní nezaměstnanost prostřednictvím sociálního podnikání nebo odpovědného zadávání veřejných zakázek.


Zástupci těchto 10 měst (Rumburk, Děčín, Trmice, Obrnice, Kadaň, Vejprty, Bruntál, Havířov, Frýdek-Místek a Kutná Hora) se na tom shodli v průběhu závěrečné konference zmíněného projektu, na kterém spolupracovala i Agentura pro sociální začleňování. V průběhu dvou let sbírali zástupci měst z Ústeckého, Středočeského a Moravskoslezského kraje zkušenosti u svých partnerů v Rakousku, Polsku a Nizozemsku. Postupně se seznámili s prostředím a aktéry v oblasti místní zaměstnanosti v těchto zemích a měli možnost inspirovat se konkrétními příklady dobré praxe v sociálním podnikání a odpovědném zadávání. Jednalo se o recyklační či truhlářskou a zámečnickou dílnu, provozování ubytovacího zařízení dlouhodobě nezaměstnanými či kavárny nevidomými.

Účastníci projektu se setkali také na dvou mezinárodních workshopech v Kutné Hoře a Děčíně. V rámci těchto workshopů vypracovali s využitím zahraničních zkušeností projektové záměry, které přizpůsobili svým lokálním podmínkám.

Podstatnou součástí projektu bylo také vytvoření neformální sítě, která propojila důležité místní aktéry. Tuto síť tak tvoří volení zástupci a odpovědní úředníci zapojených měst, lidé z neziskových organizací a samotní sociální podnikatelé. Podařilo se tak propojit podobně smýšlející aktivní aktéry z různých úrovní a různých měst, kteří zůstanou v kontaktu i po skončení projektu a mohou konzultovat své záměry a vzájemně se inspirovat.

Jedním ze závěrečných výstupů projektu je také příručka pro města a obce Podpora zaměstnanosti na místní úrovni.

Další informace o projektu najdete na webové adrese www.socialnimesta2020.cz.

Fotogalerie ze studijních cest zástupců měst: http://www.socialnimesta2020.cz/fotogalerie 

Ke stažení:

 


Přihlašte se k odběru novinek

Archiv aktualit ASZ
Inspirace

Napsali o nás


//]]>