Odkaz na FacebookOdkaz na oficiální kanál YouTubeOdkaz na web Úřadu Vlády


Aktuality

Agentura obnovuje spolupráci s deseti městy a obcemi

Tisk E-mail

Kadaň - Prunéřov Kadaň - Prunéřov

Praha, 14.4.2015 - Od začátku dubna Agentura obnovila spolupráci s deseti městy, obcemi i regionem, se kterými již v minulosti spolupracovala. Obnovená spolupráce se zaměří především na koordinované získávání prostředků na sociální začleňování v novém období dotačních titulů fondů Evropské unie.

Obcemi, městy a regionem, kterých se obnovená spolupráce týká, jsou: Kadaň, Obrnice, Jesenicko, Klášterec nad Ohří a Vejprty, Roudnice nad Labem, Bruntál, Brno, Kolín, Děčín a Litvínov

Oslovili jsme všechny obce a města, se kterými Agentura v minulosti spolupracovala, s nabídkou na obnovení spolupráce a na možnost zařazení do takzvaného Koordinovaného přístupu k sociálně vyloučeným lokalitám s využitím prostředků z Evropské unie. Zájem o spolupráci projevilo 19 měst, s deseti z nich právě zahajujeme obnovenou spolupráci. Je to velká příležitost - ve většině měst nezačínáme od začátku, ale naopak navazujeme na předchozí práci. Očekávám opravdu dobré výsledky spolupráce," popisuje průběh výběru ředitel Agentury pro sociální začleňování Martin Šimáček.

Počet lokalit, se kterými Agentura spolupracuje, tak aktuálně stoupne na 36. Do roku 2019 nabídneme postupně podporu celkem nejméně 70 městům," dodává Šimáček.

V praxi to znamená, že každé město či obec, se kterým Agentura bude spolupracovat, získá jednoho lokálního konzultanta, který během tříleté spolupráce bude koordinovat činnost místních subjektů (zástupci města, odborů městského úřadu, úřadu práce, policie, škol, neziskových organizací). Pomůže jim se sestavením strategického plánu sociálního začleňování a s koordinovaným získáváním prostředků ze tří hlavních operačních programů dotačních titulů Evropské unie (Operační program Zaměstnanost, Operační program Věda, výzkum a vzdělávání a Integrovaný regionální operační program).

Spolupráce v těchto místech nezačíná zcela od začátku, ve většině případů Agentura naváže na předchozí strategické plány sociálního začleňování, pokud v daném místě vznikly, i na platformu Lokální partnerství, kterou v místě pomáhala založit během předchozí spolupráce.

Strategické plány budou úzce provázány s již existujícími dokumenty obcí a měst jako například s komunitními plány sociálních služeb, integrovanými plány rozvoje měst, plány prevence kriminality obcí i krajů, obecními a krajskými plány integrace Romů a dalších menšin, apod.

Více o Koordinovaném přístupu k sociálně vyloučeným lokalitám (KSPVL).


Přihlašte se k odběru novinek

Archiv aktualit ASZ
Inspirace

Napsali o nás


//]]>