Odkaz na FacebookOdkaz na oficiální kanál YouTubeOdkaz na web Úřadu Vlády


Aktuality

Agentura jednala na setkání se senátorem Zemanem o spolupráci s obcemi z Tanvaldska

Tisk E-mail

Jednání se senátorem Jaroslavem Zemanem a vybranými představiteli samospráv Tanvaldska Jednání se senátorem Jaroslavem Zemanem a vybranými představiteli samospráv Tanvaldska

Praha, 25. 5. 2016 – Ředitel Agentury pro sociální začleňování, Radek Jiránek, jednal v úterý 24. května 2016 s představiteli obcí z mikroregionu Tanvaldsko o možné spolupráci v rámci takzvaného Koordinovaného přístupu k sociálně vyloučeným lokalitám. Setkání mezi zástupci Agentury a zástupců obcí Velké Hamry, Desná, Smržovka a Tanvald se uskutečnilo z iniciativy senátora Jaroslava Zemana (ODS).

Debata přítomných se strhla především kolem současných jevů spojených se sociálním vyloučeným a možných překážek, jež zbrzďují mechanismy sociálního začleňování. Patří sem například předluženost, nízká kvalifikace, nedostatek sociálních bytů, vysoká migrace sociálně vyloučených osob apod. Představitelé obcí konstatovali, že usilují o preventivní kroky, které by zmírnily problémy spojené se sociálním vyloučením. V mikroregionu je však konstantně vysoká nezaměstnanost způsobená odlivem průmyslu, která zavdává příčinu dalším zmíněným problémům. Pro mikroregion je navíc typické častější přesouvání sociálně vyloučených osob mezi lokalitami.

Starosta obce Velké Hamry, Jaroslav Najman, na setkání kolegy z okolních samospráv prezentoval výsledky dosavadní spolupráce s Agenturou. Ta trvá od roku 2013, kdy v obci například začali fungovat dva asistentni prevence kriminality. Dále Najman přítomným přiblížil postupy, které obci pomáhají se sociálním začleňováním. Obec ve spolupráci s Agenturou a dalšími partnery v rámci Lokálního partnerství Velké Hamry rozšiřuje zejména nabídku aktivit pro sociálně vyloučené rodiny s dětmi. Za tímto účelem se plánuje zavedení sociálně-aktivizační služby a rozšíření terénní sociální práce. Akutně je také řešena problematika bydlení.

Zástupci Agentury představili příklady dobré praxe a možné způsoby jejich financování. Cílem setkání tak bylo vysvětlit přínos spolupráce s Agenturou pro řešení sociální exkluze.

Více informací o Koordinovaném přístupu k sociálně vyloučeným lokalitám na www.socialni-zaclenovani.cz/koordinovany-pristup.


Přihlašte se k odběru novinek

Archiv aktualit ASZ
Inspirace

Napsali o nás


//]]>